• English
  • Eesti
UudisedUudised

Tegevuslubade registri uus välimus

02.04.2012
Printer-friendly version

Koos Ravimiameti kodulehega sai uue kuue selga ka ravimite käitlemise tegevuslubade register, mis koondab endas kõigi Eesti apteekide, ravimite hulgimüüjate ja tootjate andmeid.
Kirjeldame siinkohal põhilisi uuendusi, mis registri avalikul lehel on tehtud.

Ingliskeelne otsing

Lisaks uuele kujundusele, mis mõistagi põhineb Ravimiameti kodulehe kujundusel, sai tegevuslubade register ka ingliskeelse keskkonna.
Ingliskeelsel lehel on võimalik teha kõiki samu otsinguid, mis eestikeelselgi lehel.

Apteekide kaart

Eestikeelsel lehel on suurimaks uuenduseks apteekide kaart. See on kaart, kus on näidatud kõik Eestis tegevusluba omavad apteegid, sh haruapteegid. Kaardil on eri värvidega märgitud üldapteegid (roheline), veterinaarapteegid (kollane) ja haiglaapteegid (valge; haiglaapteek teenindab vaid konkreetset haiglat ja kodanik sealt ravimit osta ei saa).

Apteegi asukohta märkivale mullikesele klikkides avanevad apteegi põhiandmed (apteegi nimi, aadress ja tegutsemiskoha kood). Märge "HA" apteegi nimes tähendab, et tegemist on haruapteegiga. Et haruapteek ja tema põhiapteek võivad asuda eri asulates, võib mõnikord juhtuda, et apteegi nimi ja aadress räägivad justkui üksteisele vastu (vt ka näidet pildil) - kõik on korras ning aadressi järgi juhindudes leiate apteegi kindlasti üles.

Apteekide asukohad saavad kaardile läbi Maa-ameti aadresside süsteemi, mis seostab iga aadressi kindlate asukohakoordinaatidega. Seetõttu on väiksemates maakohtades, kus puuduvad tänavanimed ja majanumbrid, apteegid märgitud lihtsalt asula keskele.

Päringutulemuste allalaadimine

Päringutulemuste allalaadimine töötas ka varasemalt, kuid seda kasutati ainult osaliselt.
Päringutulemuste allalaadimisel võib kasutada varianti, kus laetakse alla kõik tegevusload (Tegevuslubade koondandmed) või kõigi apteekide andmed (Apteekide koondandmed). 
Samas võib ka faili salvestamisel kasutada kitsendavaid otsinguparameetreid. Kui valida näiteks otsinguparameetrites "Veterinaarapteek", saate apteekide koondandmete faili tõmmata ainult veterinaarapteekide andmed. Kitsendusi võib teha ka aadressi ja kõigi muude otsingukriteeriumide järgi.

Uus kasutusjuhend

Loomulikult on uuendatud ka kasutusjuhend. Juhendis on üksikasjalikult kirjeldatud seda, kuidas teha päringuid (nt mida mingi andmeväli täpsemalt tähendab), kuidas kasutada apteekide kaarti (tingmärgid, kaardi suurendamine-vähendamine jne) ja kuidas laadida andmeid faili.
Juhendi juurde kuuluvad ka pildid, et kõik oleks kergemini arusaadav. Mõistagi on ingliskeelselt lehelt võimalik avada ka ingliskeelset juhendit.

Soovime Teile head kasutamist!
Ootame Teie küsimusi ja ettepanekuid registri ja selle kasutamise kohta Ravimiameti üldtelefonil 737 4140 ja e-posti aadressil info@ravimiamet.ee.